Uudised

02
apr

Uudiseid luulerindelt

14. märts on teadupärast eesti keele suure sõbra Kristjan Jaak Petersoni sünnipäev ja ühtlasi ka emakeelepäev

Pisikest, kuid keerulist eesti keelt on paslik ikka kord aastas meeles pidada, et meie, vähesed kõnelejad, siiski oma keelt au sees hoiaks ja sellele vahel mõtleks. Sel puhul toimus meie koolis 6.-9. klassidele etluskonkurss, kus esitati parimaid tekste tuntud ja ka vähem tuntud eesti luuletajate loomingust.

 

Tänavune konkurss paistis silma osalejate rohkuse poolest ja eriti rõõmustav oli südikate noormeeste suur osakaal.  11. ja 12. klasside esindajatest ja auväärt raamatukogujuhataja Helgi Rootslasest koosneva žürii ülesandeks oli hinnata artistlikkust, soravust, luuletuse sobivust esitajale ning etteaste mõjuvust. Oma lemmiku valis ka publik.

 

Suurimaks komistuskiviks esinejatele sai närvilisel hetkel ununema kippunud luuleridade meenutamine, kuid kõik said oma ülesandega lõpuks ilusti hakkama. Tuntud sõnaseppade seast esitati Karl Eduard Söödi, Juhan Viidingu, Marie Underi, Artur Alliksaare, Jaan Kaplinski, Anu Reigo ja teiste poeetide loomingut.

 

Omanäolisusega paistsid silma Anette Sutt ja Gerda Raag - nimelt esitasid nemad oma luuletuse lauldes. Ära märgiti ka Paula Noorem, Kaur Valk, Tauno Tagel, Toom Lõhmus ja Erkki Lomp. Nii publiku kui žürii ühiseks lemmikuks osutus Artur Alliksaare luuletuse „Kevadine kõnelus“ esitanud Hanna Pant 9. A klassist, kes paistis silma suurepärase ilmekusega.

Järgmisel aastal on taas võimalus kõikidel luulesõpradel üles astuda ning publikut rabada.  Kohtume märtsis!

 

 

Mari Mets

 

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: