Uudised

11
veebr

Tamme jooks

25. septembril toimus Karu pargis iga-aastane Tamme teatejooks. Traditsiooniliselt oli võitjatele auhinnaks tort ning kõikidele osavõtjatele kõrrejoogid. Igast klassist pidi osa võtma 5 poissi ja 5 tüdrukut.

Esimeste klasside kaasaelamisvõime oli märkimisväärne - väikesed jooksid, lehvitasid plakatitega, millel oli suurelt kirjas nende klassi nimi ning ergutasid võistlejaid läbisegi. Hüüti vaimukaid ja isegi mitte riimuvaid lauseid nagu „Esimene aa võidab ära bee!“. Üks esimese klassi poiss tagus kaelaskantavat trummi, teine aga puhus pasunat. Isegi kui 1.A oli pool ringi ees, ei kustunud b klassi vaim ning elati omadele kaasa. Oli kuulda kommentaare stiilis: ’’Oi, kuidas a-l on ikka tuli taskus!’’ Võitis 1.A.

Teiste kuni kolmandate klasside võistlus oli tagasihoidlikum kui esimeste oma. Võitis 3.A. Neljandate-viiendate klasside arvestuses tuli võitjaks 5.A, kuigi õpetaja Tähti Kilgi sõnul oli võitjaks sport.

Kuuendate kuni seitsmendate klasside jooksul võis kuulda ergutushüüdeid, näiteks: ’’Seitsmes aa suru, bee vastu muru!’’ ning ’’Seitsmes aa go for Laats!’’ Alo Savi ehk 7.B klassijuhataja seevastu seisis tagasihoidlikult enda klassi plakatiga ning selles vanuseastmes võitis 7.A klass.

Võistluse alguses, kui küsisime õp. Tähti käest, kes võidab 8.-9. klasside seast, ütles 9.A klassi juhataja, et kõigi eelduste kohaselt võidab tema klass. Kahjuks läks aga kohe stardijoonel halvasti just sellel klassil, kui nende jooksja Liis Laisaar kukkus. Hiljem kommenteeris Tähti, et tegu oli kõigest ebaõnnega. Lisaks ütles ta, et jooksjad olid väsinud eelneval päeval toimunud koolidevahelisest teatejooksust TÜ staadionil.

Kümnendate-üheteistkümnendate klasside seast ei osalenud vaid 11.B ning võitjaks osutus üllatuslikult 11.C. Õpilased elasid kaasa isegi puu otsast. Paraku oli tulemuseks õunu ja prahti täis jooksurada, mis segas võistlejaid. Korra lõi majja kehalise kasvatuse kasvatuse õpetaja Jannar Tähepõld. Vahetult enne lõpuklasside võistlust pandi kaks poissi distantsi suuskadel läbima. „Show mõttes,“ kommenteeris huvijuht Jaanus Sepp.

Abituuriuimiklasside jooksu ajaks oli Karu parki kogunenud suurem vaatajaskond. 12.A klassi teemaks oli kontorirottide jooks, 12B klass kehastus röövliteks ning 12C klass saunalisteks. B klassi bandiitide katse jooksmise pealt yuppie’sid röövida luhtus. Kontorirottide distantsile jäi maha hulgaliselt tähtsaid dokumente. Loodame, et ükski neist ei sisaldanud mõnd olulist koolisaladust. Kuna abituuriumile kujunes üritus võidust tähtsamaks, jagati vennalikult kaks torti kolme klassi vahel.