Uudised

05
apr

SÄÄRANE MUST ehk SADA TONNI BANAANE

Selle aasta Miina Härma kevadkontsert on midagi enamat kui kõigest kontsert. Seal on nimelt palju banaane, nalja ja draamat, kuid natukene ka kismat ja segadust.

Põnevust jätkub nii noortele kui vanadele. Etenduses käsitletakse tänapäevaseid probleeme ja muresid. Näidend põhineb Lydia Koidula “Säärase mulgi” ainetel, kuid see on muudetud vägagi noortepäraseks ja lõbusaks. Nagu alati on kevadkontserdil palju lauljaid, tantsijaid ja muid tegijaid.

  Säärane must räägib ühe tavalise perekonna elust . Tegevus toimub härra Pindi elamus. Härra Peeter Pint on korralik Eesti mees, kes ihkab head äri ajada. Tal on kaunis, kuid ninakas naine Anne. Neil kahel on imeilus tütar nimega Maie. Maie on täpselt selles eas, et juba nii mõnedki poisid talle silma teevad. Maiet ihkavad kaks erinevat poissi: üks on suure südame ja lahke meelega araablane Muhammed ja teine ülbe ning omakasupüüdlik Erastu Enn. Maiel tuleb teha raske otsus, kumb valida? Isa tahab, et Maie paneks Ennuga leivad ühte kappi, sest tal on ju raha ja ta on ikkagi eestlane, kuid Maie süda kuulub enam Mohammedile. Nii vallanduvadki peres intriigid ja tekib segadus. Kõigele lisaks suudab Enn Peetri kaasata ühte petlikku banaaniärisse, mis tekitab perekonnale tõsise rahakriisi. Kuid ometi leitakse kõigele ilus lahendus.

  Etenduses võib kohata väga erinevaid tegelasi. Põhitegelased on Maie, Enn, Peeter, Anne ja Mohammed. Maie(Isabella Heido) on väga ilus, andekas ja töökas neiu. Talle meeldib lugeda, kududa ja trenni teha. Maiel on loodrist vend Jüts(Fred Värsi), kes huvitub eelkõige arvutimängudest. Maie isa Peeter(Silver Jürimäe) on üks lihtne Eesti mees. Peetri naine Anne(Kaisa Ling) on võluv ja osav koduperenaine, kes soovib oma tütrele ainult parimat. Pintide heaks töötab asjalik ja tubli koduabiline Tiiu(Tuuli Teppan). Maie kavalerid on Mohammed(Kaur Saarepuu) ja Enn(Arto Tõnnis). Etenduses kohtab veel Peetri head sõbrannat proua Aadele Kurge(Helena Kübar), kes on viisakas ja korralik migratsiooniametnik, samuti ka Maie kauneid sõbrannasid ja isegi politseinikke. Kõik tegelased on erilised ja omapärased.
  Kaasa löövad kõik MHG koorid, samuti ilmuvad lavale nii suuremad kui väiksemad tantsijad ja  ka bänd. Etenduses kasutatakse tänapäevaseid tehnikanippe. Stseenide vahele on paigutatud erinevad videolõigud, heliklipid, slaidid ja pildid. Kõigele lisaks toimub filmimine isegi etenduse ajal, et vaataja saaks jälgida etenduse käigus erinevaid detaile. Eelnevates etendustes pole kasutatud nii palju tehnikat kui sel aastal.
  Kevadkontserdi valmimisele aitab kaasa palju isikuid. Näitlejate põhiliseks korralekutsujaks ja aitajaks on kindlasti Sigrid Butlers, kellele kevadkontserdi korraldamine on esmakordne kogemus. Näidendi teksti muutis huvitavaks ja kaasaegsemaks Ivika Hein. Tauri Birken aitas kujundada etenduse kava. Hans Metsoja tegeleb kontserdi tehnilise poolega. Etenduse koreograafilise poole eest hoolitseb Krõõt Kiviste. Kuid neid aitajaid on kindlasti veel.

  Selle aasta kevadkontsert on kindlasti üks üritus, mida ei tohiks maha magada. Etendus toimub Vanemuise Kontserdimajas 15.aprillil. Pileteid saab osta kooli kantseleist, Piletimaailmast ja Vanemuise Kontserdimajast hinnaga 100.-/75.-.

Loo enda kevadesse üks särav päev täis nalja ja rõõmu ja tule Miina Härma kooli kevadkontserdile! 

 

 

Helena Kübar

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: