Uudised

23
märts

Omanäoline õpetaja vol.5 - Jaanus Sepp

Kui koolitunnid on lõppenud, muutuvad paljud pedagoogid inimesteks, kellel on huvitav isiklik elu. Kes? Kus? Kuidas?

Kuna sa hakkasid DJ tööga tegelema ja miks?

Ammu. Tegelikult ma arvan, et kõik DJ-d vastaks sellele küsimusele niimoodi, et koolist, kooliajast sai alguse. Tegelikult oli see aastal 1993, oma koolis hakkasin koolidiskosid ja kooliraadiot tegema. Ja tegelikult see oli see aeg, kui Tartus ei olnud ühtegi asjalikku ööklubi. Minu jaoks sai asi alguse Rotaalia klubi aluses R-klubis, sealt on pärast seda veel mitu klubi läbi käinud. Ja miks? See oli sellepärast, et kooliajal oli vaja tüdrukutele kuidagi meeldida. Aga ei, tegelikult seal oli ju see muusika asi ka ikka. Ja diskosid tehti ikka kassettidega. Ikka juhtus, et peo ajal sattus loo keskele Tartu Raadio kõll, need kohad jäid ruttu meelde ja hiljem tuli selle koha peale üks “speak” teha.

 

Kui tihti sa DJ tööga tegeled?

Vanasti tegelesin tihti, rekord oli mul ühe nädala jooksul kuus õhtut järjest, seda ma ei ole rohkem ületanud. Aga praegu ta on hobi, töö ja pere kõrvalt. Paar-kolm korda kuus.

 

On sul kindel koht kus mängimas käid?

Siiamaani oli klubi Tallinn, aga nüüd on see kuidagi harvemaks jäänud. Aga tegelikult on enamus Eesti klubisid läbi käidud, kõik ei tulegi praegu meelde, aga põhikohtades on ära käidud. Illusion, Sunset, Seduction, Madhouse jne.

 

 

Kas huvijuhi ja DJ ametit saab kuidagi kombineerida?

Ma tegin endale põhimõtteliselt lubaduse, et hoian neid asju lahus, et koolis ma seda ei tee.

 

Kui sa klubis mängid, siis kas mängid seda, mis sulle peale läheb või seda, mida rahvas ootab?

Ma üritan kombineerida, et rahva maitset ja enda maitset kokku panna. Ma ütleks, et see ongi DJ-kunst, kuidas ta ehitab oma kava üles. Kas surub enda lemmikuid või enda maitset peale või suudab kombineerida nii, et inimesed saavad oma lemmikud pluss mingid hittlood, milleta klubikultuuris hakkama ei saa ja samas ka vahele mingeid oma lugusid. See on selline kerge psühholoogia  - rahva tundmine tegelikult ei tule niimoodi paari aastaga, vaid see tuleb ikka aja jooksul pikkamööda. Noored DJ-d just sellega eksivadki, et nad lasevad oma lemmikuid, aga ei arvesta rahvaga ega tunneta inimeste reaktsiooni, et kas publik naudib seda või on niisama saalitäiteks. Kogemustega DJ tajub selle väga ruttu ära.

 

Mis on DJ töö juures kõige parem?

Mõni läheb purjetama ja tunneb kaifi, mul on mängimine ja muusika. Minult on küsitud, et kas mul pole kade vaadata, et rahvas tantsib ja mina ei saa, aga ma tantsin siis puldi taga.

Parem ongi see, et näed, et rahval on lõbus ja endal on ka siis lahe. See on selline tunne, et tahad oma muusikat jagada ja kui rahvas seda hästi vastu võtab, siis ongi nagu positiivne feedback, mis annab hea elamuse.

 

Aga huvijuhi töö juures?

Ma arvan, et samamoodi, seda saab planeerida, kuigi töökava on ees. Ma üritan ikka nii, et üritused ei oleks samasugused. Ja mis on väga hea, on see, et on veel noori ja õpilasi, kes tahavad kaasa lüüa ja teha. Minu eesmärk mida ma pidevalt rõhutan, on see, et ma ei ole mitte ise ärategija, vaid ma pigem suunan, et õpilased saaksid selle korraldamiskogemuse. See kogemus on rohkem väärt, õpilane hindab ise seda rohkem. Õpilane tuleb ideega välja ja me teeme koos. Selline hea tuju keskkond on väga oluline, et teeme koos, meile, mitte mina ise ei tee kellelegi. See on ikka positiivne. Seni, kuni veel on õpilasi, kes viitsivad teha saab vaid rõõmuga teha. Lihtsalt tegemise pärast plaanitud üritus on ette hukule määratud.

 

Millist muusikat ise kuulad?

Hetkel käib autos tegelikult “Detektiiv Lotte”, tütar fännab.

Aga kui ma üksi sõidan, siis mulle meeldib ikka selline tõsine vana kooli räpp, kus on  mõnus biit. Aga kommertsi ma kuulan selle pärast, et teada neid hittlugusid ja neid kohti, et kui neid miksida, siis millal üleminekuid teha jne.

 

 

Kas saaksid praegu nimetada ühe oma lemmikloo?

See on üks Kanada grupp nimega Sweatshop Union ja loo nimi on Slice Of Life.

Ma vaatasin ühte filmi kus see oli soundtrack’i peal, aga kätte ma seda ei saanud ja kuidagi läbi Saksamaa tuttavate sebisin selle loo, iga pidu olen mänginud.

See on selline väga minu teema. Kui ma peaksin kuidagi ennast iseloomustama, siis selle looga. Kui ma saaksin mängida seda, mida ma tahan, siis ma mängiks just sellist muusikat.

 

Lõpetuseks, mida sa tahaksid öelda hakkajatele noortele DJ-dele?

Oluline on ikka see, et peab olema tahtmist ja viitsimist harjutada. Ei saa ülepea suvaliselt teha, seda asja peab armastama. Ja rahvast peab tunnetama. Pühenduda tuleb, ja asja tõsiselt võtta, siis on lootust ka kaugemale jõuda kui lihtsalt kodus harjutamine.

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: