Uudised

02
märts

Omanäoline õpetaja vol.3 - Saime Aule

Kui koolitunnid on lõppenud, muutuvad paljud pedagoogid inimesteks, kellel on huvitav isiklik elu. Kes? Kus? Kuidas?

Kui pikk on teie tööstaaž meie koolis?

Kaheksakümne neljandast aastast, arvestage ise. (naerab) Ma olin ülikoolis, vanasti oli üldkehalise kateeder ja siit koolist läks õpetaja Eha Mandel pensionile, seetõttu tulingi Härma kooli.

 

Mis paneb inimesed, eriti noored, sporti tegema?

Peab noorte käest küsima. Igal ajajärgul on ilmselt erinevad asjad.

 

Aga kui on näiteks laisad õpilased?

Ilmselt vaadata, mis neile siiski meeldib teha, anda algul lihtsamaid asju. Mõnele meeldib joosta ennast higiseks ja tantsida, teine tahab vaid väheke liigutada. Tuleb pakkuda väga palju erinevaid asju, lasta proovida kehalist tegevust.

 

Sisustate oma vaba aega pigem sportlikult?

Üldiselt küll, olen paljude asjadega tegelenud. Kergejõustiku, jooksmise, suusatamisega ja

muuga. Nüüd ma olen ju üle poole sajandi vana (naerab). Noorena sai ikka jooksmas

käidud, selliseid asju tehtud, et särk on märg, nagu öeldakse. Nii palju kui ma tööl olen käinud, olen mänginud võrkpalli. Aga nüüd kui tervis logisema hakkas, siis hakkasin tegelema joogaga. Vanusega tuleb ka see hinge-keha tasakaal. Kantritants on teine asi mida ma teen, paar aastat tagasi oligi nii, et käisin kuus korda nädalas trennis - kaks korda võrkpallis, kaks korda kantritantsus, kaks korda joogas.

 

Mida on teile jooga andnud?

Hingelist tasakaalu kõige rohkem. Samuti lihaste ning liigeste venitust, mida on vaja, et töökorras püsida, et kehalise tunde teha.

 

 

Mis iseloomuomadusega te end kõige paremini kirjeldaksite?

(mõtleb) Töökas, abivalmis, võib-olla sõbralik ka. (naerab)

 

Kui palju on teil üldse aega joogaga tegeleda?

Nii palju kui aega võetakse. Aga ma teen joogat raudselt igal hommikul 25 minutit. 

Harjutuskompleksi "viis tiibetlast" teen ma alati ära. Õhtupoole vastavalt vajadusele teen

sirutusharjutusi põrandal mõnel päeval, samuti käin kaks korda nädalas Sansaaras trennis. Suvel käisin joogalaagris. Hommikul algasime kell 6 joogaga peale ja õhtul pool 11 lõpetasime. Ma kujutasin ette spordilaagrit aga siis kui sinna läksin ja 10 tundi vähemalt päevas joogaga tegelesin, oli lõpuks hoopis sabakont haige. Teise päeva lõunaks ei tahtnud enam istudagi. (naerab)

 

Kellele soovitada joogat?

Noored ja lapsed tahavad üldiselt liikuda ja siis nemad ei taha selle joogaga eriti

tegeleda. Idamaades on mõte "aeg maha" -ei ole seda pidevat kiirustamist. Kui on lääne inimene siis on see "kiirus, kiirus,kiirus!" aga siis jooga Idamaade pool on tasakaal. Aeglaselt, põhjalikult, korrektselt, korralikult teha asju. Võtta aega. Kellele meeldib aeglaselt ja põhjalikult midagi

teha, enda tasakaalu saavutamine siin kiires maailmas. See on ikkagi sirutus-venitusharjutused ja pluss siis hingele ka. Võiks soovitada kõigile, aga eriti keskeast edasi ja kellel on mingeid psühholoogilisi probleeme, nemad peaks ka sellega tegelema.

 

Kuidas sattusite kantritantsuga tegelema?

Tantsida on mulle kogu aeg meeldinud ja kuna Sirje Ibrus ja Jana Kübar enne läksid ja leidsid koha kus kantritantsu teha ja kantrimuusika on lõbus ja tore, siis miks mitte?

 

Kas olete tantusga kaua tegelenud?

Ma arvan et olen käinud kuskil kolm-neli aastat , vahepeal sain rohkem käia aga kuna mul on see puusaliigese kulumine, siis ma ei tohiks tegelikult üldse tantsimas käia. Selle pärast ma  pole ka võrkpallis vähemalt tänavu käinud.

 

On teil esinemisi ka kantriklubiga olnud?

Nii palju kui me oleme siin õpetajatele esinenud. Mina ei ole mujal käinud, mina lihtsalt käin ja naudin seda tunnet, et ma saan end liigutada muusika rütmis kindlate tantsusammudega.

 

Kui nüüd minna ajas tagasi, kas te mäletate oma esimest koolipäeva?

(Mõtleb) aasta oli siis 61, mingil määral mäletan. Mina olin Saaremaal, läksin Randvere algkooli esimesse klassi. Meil oli liitklass (õpperühm, kus õpivad koos eri klassidest lapsed, maakoolides  levinud) Esimene ja kolmas klass olid koos, meie klassis oli kaks tüdrukut ja viis poissi. Palju ma sellest ei mäleta, ma tean et algul anti õpilaspilet ja siis ma mäletan seda, et oli viiekopikaline sai, selline suur sai mida anti sooja tee juurde, see oli nagu koolitoit. Need on sellised esimese päeva või esimese nädala mälestused.

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: