Uudised

02
apr

Mart Laar Miina Härma Gümnaasiumis

12. märtsil külastas  MHG kooliperet  Eesti tipp-poliitik ja Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Mart Laar

Ajaloolane rääkis ühe koolitunni vältel Eesti lähiminevikust ja majanduse arengust. Laar andis üldise ülevaate Eesti majanduse tõusust 1990ndatel aastatel ning riskidest, mis tuli võtta, et tagada tol hetkel majanduse niivõrd kiire areng. Selgeks sai ka fakt, et tihtipeale on radikaalsed sammud kasulikumad, ja tõsiasi, et  kui keegi pole neid varem astunud, ei tähenda see sugugi, et otsused vilja ei kanna. Viimase aja kiire olukorra halvenemine ja majanduslangus oli tema sõnul vältimatu ja ainus, mida teha saab, on kukkumist pehmendada.

 

Kui Laarilt küsiti, mida tuleks teha hetkeolukorra parandamiseks ja miks ta koalitsiooni liikmena seda ei teosta, selgitas poliitik, et koalitsioon ei koosne vaid ühest inimesest ning arvesse lähevad kõigi kolme erakonna arvamused. Kuna IRLil ei ole häälteenamust peab partei lootma Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatide koostööle.

 

Poliitikult nõuti ka selgitust praeguste madalate õpetajate palkade kohta. Võrdlusena näidati, et Eestis on Riigikogu liikme palk viis korda suurem õpetajate omast, kuid enamikes riikides ei ole see vahe rohkem kui kahekordne. Kahjuks ei osanud Laar sellele küsimusele otsest vastust anda, kuid lubas probleemi koalitsioonis tõstatada.

 

Hiie-Helen Raju

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: