Uudised

15
mai

Euroopa päev Miina Härma Gümnaasiumis

8. mail toimus põhikooli  õpilastele suunatud üritus, kus tutvustati erinevate  Euroopa  riikide  keelt ja muusikat.

Nii nagu kõikjal mujal Euroopas, tähistati ka Miina Härma Gümnaasiumis eelmisel nädalal euroopa päeva. Reedel, 8. mail kogunes suurem osa põhikooli õpilastest aulasse päevasele aktusele, et ühiselt meeles pidada erinevaid naabermaade keeli, mida meie koolis õppida saab. Etteasteid tehti nii inglise, vene, saksa, prantsuse, rootsi kui ka hispaania keeles. 6.-10. klassi õpilased esitasid laule, luuletusi ja lühinäidendeid.

 

Üks kõige meeldejäävamaid hetki aktusel oli kindlasti esimesena esinenud väike inglise poiss James Paul Arney, kes noorele eale vaatamata esitas ingliskeelse luuletuse väga soravalt ja ilmekalt, teenides auga välja kõlava aplausi ja kiiduhüüded.

 

Oma keelelist andekust näitasid  Hanna Pant ja  Lona-Liisa Sutt, lugedes prantsuskeelseid luuletusi.  Publiku haaras kaasa nii 9.B klassi laul „Don’t Worry, Be Happy“ kui ka 10. klassi Madara Vilsoni tundeküllane vene ballaad „Valge sinisel taustal“.

 Eraldi tähelepanu väärisid ka  kuuendate klasside osavalt läbi viidud inglis- ja venekeelsed lühinäidendid.

 

 

Aktusel esines peale eespool nimetatute veel terve rida andekaid ja aktiivseid õpilasi, kes kõik valitud keeles esinemisega edukalt toime tulid. Üritus tõi kaasa palju naeru ja aplause ning tõstis nii mõnegi õpilase talendi teiste silmis kõrgele kohale.

 

 

Loodame, et seegi üritus kujuneb meie keeltekallakuga koolis traditsiooniks ja järgmisel aastal saame näha nii uusi kui ka juba sel aastal kuulsust kogunud andekaid esinejaid.

 

Piibe Pullerits

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: