Uudised

02
mai

MHG kevadkontsert

Ühel paljutõotaval varakevadisel hommikul tõttasid koolinoored Vanemuise kontserdimaja poole ja samasugusel varakevadisel õhtul tormati samuti tuttavasse majja, et esitada MHG iga-aastane kevadkontsert hea tuju ja entusiasmiga

Lava taga oli kontserdieelne elevus nii suurte kui väikeste poolt, kuid see ei seganud andmast endast kõike, mida vähegi anda annaks.

Sellel aasta interpreteeriti Koidula näidendit "Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola". Näidendi uueks pealkirjaks sai "Säärane must ehk 100 tonni banaane".

Lavateoses keerleb tegevus imeilusa Maie, tema kahe kosilase ning loomulikult ka banaanide ümber.

Põhinäitlejad Isabella-Gabriela Heido(Maie),Kaur Saarepuu(Mohammed) ja Arto Tõnnis(Enn) said oma rollidega väga hästi hakkama. Tuleks veel eraldi kiita Isabella sobivust rolli: vean kihla, et keegi ei kahtle, et see tüdruk ongi ilus, tark ja osav! Samuti mängisid tähtsaid rolle Maie ema Anne(Kaisa Ling), Maie isa Peeter(Silver Jürimäe) ja koduabiline Tiiu(Tuuli Teppan).Vaieldamatult etenduse kõige loomutruum tegelane oli ema Anne, kes oma sädistamise ja ahhetamisega meeldis väga paljudele. Peeter, asjalik töömees, vedas samuti vapralt oma rolli välja. Koduabiline Tiiu oli magusaks lisandiks selle pere värvikasse seltsi.

Ennul aga oli selga turvamas galantne ja stiilne turvameesteduo Taavet ja Koljat(Taavi Toomasson ja Jaanus Vogelberg), kellelt mina oleks isiklikult oodanud julgemat esinemist. Poisiklutid Jüts(Fred Värsi) ja Jütsi sõber Rasmus Uusküla täitsid peres tähtsat kohustust, sest kuidas muidu kujutada ette üht täisväärtuslikku, et mitte öelda prototüüpset peret, kui seal pole arvutimänge mängivaid poisse? Ja üle jääb veel hea artikulatsiooniga migratsiooniametnik proua Kurg(Helena Kübar), kes oma korrektse kõne ja välimusega tegi kõrvalosatäitjatest kõige parema rolli.

Kui ka näitlejatel läks sassi, oskasid nad sellest igal korral osavalt välja tulla. Noored, Härma nutikus tuleb kasuks!

MHG koorid näitasid taaskord end vaid heast küljest. Kõige paeluvamaks oli jällegi Noorte Meeste koor, kus laulsid 4.-9. klassi poisid. Kõik lauljad olid väga tublid ning pidasid proovides vapralt vastu. Peale traditsiooniliste kooride oli regilauluansambel(Teet Parts, Karl Kull, Kalev Loog, Marko Leek).Regilaul oli poiste enda väljamõeldud ning näidenditemaatiline.

Muidugi ei puudunud näidendist tantsulised vahepalad. Shate erinevate vanuste rühmad tantsisid end hingetuks ning nägudest oli näha, et tunti rõõmu esinemise üle. Üllatust pakkusid 1. klassi poisid, kes esitasid väga entusiastlikult spordimeeste tantsu. Idamaist silmailu pakkusid kõhutantsu duo 9A klassi õpilaste Juuli Puusepa ja Silvia Sootsi poolt ja "Banaanitants" näitlejate poolt.

See aasta esmakordselt oli kasutatud videolahendust. Filmiti laval etenduse ajal, proovides ja väljaspool kontserdimaja, näiteks Härma käsitööklassis ning kohvikus Glam. Minu arvates oli videolahendus hea mõttega ja uuenduslik, videod olid tehtud huvitavalt ja kaasakiskuvalt. Eriti jäi meelde videoklipp, kus Maie ema sõitis kooli ette uhke autoga. Jällegi sai nalja ja naeru. Kuigi teostuse koha pealt oleks ka laita. Heli oli väga halb. Tihti ei olnud kuulda, mida näitlejad video peal rääkisid.

 

Arvamused

Esimest aastat vedas kontsertit Sigrid Butlers ning tema kommentaar toimunu kohta oli selline:

Minu meelest sujus kevadkontsert oodatust paremini. Kõik näitlejad ja lauljad-tantsijad võtsid ennast kõige õigemal hetkel kokku. Kuna ma nägin kontserti kõigest kardina vahelt, ei oskagi öelda, mis tervikust puudu jäi. Igal juhul olen ma väga uhke, et meil on koolis sellised õpilased, kellega võib vabalt luurele minna. Tulevikus võiks veelgi rohkem rõhku panna lavakujundusele ja

rekvisiitidele. Usun, et see aitaks näidendit ja kontserti paremini tervikuks sulatada.

Ja sel aastal oli väga uuenduslik videolahendus. Selle eest tuleb tänada Hans Metsojat, Suido Vallit, Lauri Heina, Tuule-Mall Kulli ja Sten Hoolmaad.

 

Mõned kontserdil viibinud inimesed kommenteerisid:

Piret Pärnik: Selle aasta kooli kevadkontsert sisaldas vähem huumorit kui eelmine aasta. Kuid midagi halba pole öelda, sest kohad, mis läksid sassi, mängiti hästi välja.

 

Marten Margus: Suhteliselt hea etendus oli, kuigi kõik kooris laulnud inimesed ütlesid, et see aasta oli mõttetu. Etendusel oleks võinud olla rohkem story't. Samas, näitlejad tegid head tööd, Enn oli minu arust lahedam tegelane.

 

Kristiina Laipalu: Oli väga meeldiv näha , et meie koolis endiselt ka näitlemisega tegeldakse ning usun, et kogemus selles osaleda andis õpilastele uusi tutvusi ja palju muud.

 

--:minu arust oli selle aasta etendus halvem kui teiste aastate omad, sisu oli suht halb ja liiga palju Shate kavasid, aga üldiselt oli lahe nagu alati, see tunne või midagi sellist, mis igal aastal on, oli ikkagi olemas ja see teebki kevadkontserdi lahedaks!

 

Mariliis Trei: Mulle meeldis, et kontsert oli hästi ette valmistatud ja koorid ja tantsijad sobisid oma kavadega sinna vahele. AGA mulle ei meeldinud näiteks see, et dekoratsioonid varjasid suuresti teisi esinejaid, nagu näiteks tantsijaid. Üldiselt oli minu arvates kontsert ikkagi õnnestunud.

 

Annabel Guitar:Super teater oli ning kõik rollid mängiti väga hästi välja!

 

Jaanus Vogelberg:Meeldis väga hr. Silver Jürimäe, leian, et Eesti lavakunst on leidnud enesele uue korüfee. Negatiivseid emotsioone kutsus esile tehnik Hans Metsoja, kelle despootlikud kalduvused torkasid eriti karjuvalt silma.

 

Tänutäheks

See aasta tehti ka tänu avaldamisega teistmoodi.17.aprillil 5. vahetund ja 6. vahetund tunni ajal jagati kõikidele osavõtjatele kooki tänutäheks kontserdil osalemise eest. Kõigepealt ütles avasõnad direktor Ene Tannberg ning seejärel lõikasid tordi lahti Sigrid Butlers ja Eda Noormaa. Kevadkontserdil osalejad võisid lasta heal maitsta ja olla uhked, et on sellel üritusel osalenud ning hästi hakkama saanud!

 

 

Kokkuvõtteks..

..tuleks öelda, et igal aastal on kontserdid muutunud omal erilisel viisil põnevamaks, naljakamaks ja huvitavamaks. Kellele meeldis, kellele ei meeldinud - arvamusi on seinast seina. Võin julgelt öelda, et midagi negatiivset sellel kontserdil ei olnud ja kõik tundsid end  hästi ning mis seal salata- oli tunda ühtset Härma vaimu! Järgmise aastani!

 

 

 

Kommentaarid: 2

minu meelest on nii, et kui julged öelda, siis julge ka tunnistada ehk palun ka negatiivselt kommenteerijate nimesid
Tiiu Mets, 04. mai. 09


Täiesti mõttetu näidend, igav ja veniv ja ätiis näitelajatest väga algelise mulje. Nagu külakooli näidendihakatus. Piinlik oli vaadata.
Getter Nurme, 21. dets. 09


Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: