Uudised

05
märts

7.-12. klasside vaheline tantsuvõistlus

26. veebruaril toimus meie koolis juba teist aastat 7.-12.  klasside vaheline tantsuvõistlus. Seekord oli teemaks filmimuusika, esindatud olid paljud erinevad žanrid, alustades aeglastest romantilistest viisidest kuni diskomuusikani välja

Žüriisse olid palutud kõikide lemmikõpetaja Alo Savi, õpilasi esindas abiturient Eva-Liis Ivask ning tantse hindasid ka professionaalsetest tantsijatest treenerid Julia ja Triinu JJ-streedist.  Peaauhinnaks oli kuu aega tasuta trenne tantsuklubis JJ-street kogu grupile. Teistele tublimatele oli välja pandud auhinnad Kanal 2 poolt ning kõik osalejad võisid end kosutada Aura karastusjookidega.

Oodatust vähem osavõtjaid

Kokku esines tantsukavaga oodatust tunduvalt vähem ehk kuus klassi. Registreerunud oli end üks tantsutrupp 12. klassist, ehkki nende kava „Punase surma mask“ lavale ei jõudnud. Kõik tantsijad olid tublid, oma kavadega vaeva näinud ning saalitäis uudishimulikke pealtvaatajaid said sellest sündmusest kustumatu ning positiivse elamuse.  Ülejäänud tantsijatest paistsid siiski välja kolm gruppi. Kolmas koht läks 11.c klassile, teemaks  „Mamma Mia“, mis pakkus kindlasti silmailu nii mõnelegi poisile. Neiud kandsid erksavärvilisi säravaid 70. aastate stiilis rõivaid, naeratasid publikule, pakatasid rõõmsameelsusest ning jätsid arvatavasti endast kõige elurõõmsama mulje.

 

 

Võitlus esikoha eest

Teise ja esimese koha vahel valitses pingeline konkurents, kuid esimese koha napsas siiski vastaste nina alt  8.a  klass. Teise koha saavutas 10.a  oma huvitava ja erandliku riietuse, lihtsate ja löövate tantsuliigutuste ning tuttavate viisidega. Nende kava lööknumbriks olid liibuvates tulnukakostüümides poisid, kes jäljendasid väga osavalt juba paljudele noortele Youtube`ist tuntud „Ufopornot".

Parimaks kavaks krooniti 8.a  klassi „Austin Powersi“ filmimuusika põhjal tehtud tants. Pikk, läbimõeldud ning sisutihe tants kujunes pigem lõbusat teatrietendust meenutavaks esituseks. 8. a paistis silma peaaegu terve  koosseisuga ning esmakordselt kasutati kavas rulluiske. Esinejad olid palju vaeva näinud ka oma riietusega, tuues publiku ette tõelised 70ndate kostüümid.

 

 

Tulevikuplaanid

Võitjad lahkusid lavalt võimsa aplausi saatel ning on oma auhinna üle rõõmsad. Loodame, et see  juba kahel korral toimunud sündmus kogub hoogu ja populaarsust ka järgnevatel aastatel ning et tantsuvõistluses võiks saada veel üheks Miina Härma Gümnaasiumi mitmetest toredatest traditsioonidest. Tantsuvõistluse korraldajad tänavad südamest kõiki osavõtjaid. Arvatavasti võime uusi tantsijaid koos uute suurepäraste kavadega näha juba järgmisel aastal.

 

 

Anna Padrik

Kommentaarid: 0

Lisa kommentaar

Email again:
Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: